Connect with us

Gündem

Fahrettin Koca’nın yardımcısı Binici’nin de çift maaş aldığı ortaya çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yardımcısı Şuayip Birinci’nin de çift maaş alan AKP’li bürokratlardan biri olduğu ortaya çıktı. CHP’li Deniz Yavuzyılmaz’ın aktardığına göre, Birinci’nin Bakan Yardımcılığının yanı sıra TÜRKSAT Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapıyor ve aylık toplam 44 bin 775 TL maaş alıyor.

Published

on

Fahrettin Koca’nın yardımcısı Binici'nin de çift maaş aldığı ortaya çıktı

Çift maaş alan AKP’liler gündemden düşmezken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yardımcısı Şuayip Birinci’nin de tek maaşla yetinmediği öğrenildi.

Daha önce çift maaş alan AKP’lileri ortaya çıkaran CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, bu kez Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci’nin geliriyle ilgili bilgiler paylaştı.

CHP’li Yavuzyılmaz’ın, TBMM KİT Komisyonu Tutanağından dayandırdığı verilere göre, Sağlık Bakan Yardımcısı Şuayip Birinci’nin Bakan Yardımcılığının yanı sıra TÜRKSAT Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yaptığını ve bu kurumdan da maaş aldığı ortaya çıktı.

Buna göre, Bakan Yardımcısı olarak 30 bin 275 TL maaş alan Birinci, TÜRKSAT Yönetim Kurulu Üyesi olarak da 14 bin 500 TL daha maaş alıyor. Böylece Birinci’nin aylık toplam maaşı 44 bin 775 TL’yi buluyor.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar