Connect with us

Gündem

Erdoğan’ın ‘Merkez Bankası’ açıklamasından sonra dolarda rekor yükseliş

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT 1 ve TRT Haber’in ortak yayınında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Merkez Bankası’na dair yaptığı açıklamalar kurda rekor dalgalanmalara neden oldu.

Published

on

Erdoğan’ın 'Merkez Bankası' açıklamasından sonra dolarda rekor yükseliş

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bugün Merkez Bankası başkanımla görüştüm. Faizleri düşürmemiz şart. Faiz yükünü biz yatırımların üzerinden kaldırırsak, maliyetlerin üzerinden kaldırırsak, ondan sonra maliyet enflasyonunu tetikleyen faiz olduğu için orada da bir rahatlama dönemine girmiş olacağız. Bütün mesele maliyet enflasyonundan faiz yükünü kaldırmaktır” şeklindeki açıklamasının ardından dolar\TL kuru rekor kırdı. Erdoğan’ın açıklamasından hemen sonra dolar 8.82 TL’ye yükseldi.

Erdoğan katıldığı programda faiz ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bugün Merkez Bankası başkanımla görüştüm. Faizleri düşürmemiz şart. Faiz yükünü biz yatırımların üzerinden kaldırırsak, maliyetlerin üzerinden kaldırırsak, ondan sonra maliyet enflasyonunu tetikleyen faiz olduğu için orada da bir rahatlama dönemine girmiş olacağız. Bütün mesele maliyet enflasyonundan faiz yükünü kaldırmaktır.”

EURO YÜKSELİŞTE

Erdoğan’ın konuşmaları sonrasında euro 10.70 TL seviyesine yükseldi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar