Connect with us

Gündem

Erdoğan’ın kongreden aradığı asker annesi: Kongreden aradığından haberim yoktu, mezarlıktaydım

PKK tarafından alıkonularak öldürülen 13 kişiden Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesi Ayşe Güler, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AKP Rize İl Kongresi sırasında canlı yayında telefonla aranmasına ilişkin, “Benim kongreden aradığından haberim yoktu. Mezarlıkta aradı, gelişigüzel aradı ve konuştum” dedi.

Published

on

Erdoğan’ın kongreden aradığı asker annesi: Kongreden aradığından haberim yoktu, mezarlıktaydım

PKK tarafından alıkonularak öldürülen 13 kişiden Uzman Çavuş Mevlüt Kahveci’nin annesi Ayşe Güler açıklamalarda bulundu.

Dün AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AKP Rize İl Kongresi sırasında canlı yayında telefonla aranan Güler, “Benim kongreden aradığından haberim yoktu. Mezarlıkta aradı, gelişigüzel aradı ve konuştum” dedi.

Sözcü’den Kemal Atlan’a konuşan Güler, “Beş yıl çok zor geçti, hiç gülmedim, hep ağladım. Bekledim gelecek diye. Ben onu devlete verdim, devletime güvendim. Oğlum sürekli şehit olacağını söylüyordu. Ben umudumu hiç kaybetmedim. Ama yılbaşından sonra şehit olacağını bildim. Başından sonuna kadar umudumu kaybetmedim” ifadelerini kullandı.

“Şehit olacağını hissettim” diyen Güler, şunları söyledi: “Yılbaşından sonra bir cumartesi günü namaz kılarken yanıma geldi. “Ne o Mevlüt?” dedim. “Ana sana geldim” dedi. O günü umutlarım bitti ve oğlumun şehit olacağını hissettim. Soluğu kulağıma geldi. Rüya değildi. Saat 14.00 civarı namaz kılıyordum. Sağ tarafıma geldi ve soluk alıp veriyordu. “Özledin mi? Üşüdün mü? Mevlüt’üm” dedim. “Yok üşümedim, sana geldim” dedi. Benim oğlum çok saygılıydı, vatanına düşkün birisiydi. Ama sürekli şehit olacağını söylüyordu. Yalnız dört sene çok bekledim. Bir şeye yaslanıyorsun. Yaslandığın çöküyor yani…”

Cenaze sırasında Erdoğan’ın kendisini arayarak başsağlığı dilediğini ancak kendisini kongreden aradığını bilmediğini belirten Güler, şöyle konuştu:

“Oğlumla temas kurmak için çok uğraştım. Cumhurbaşkanı’yla uğraştım. Ama Cumhurbaşkanı çok uğraştı, Süleyman Soylu çok uğraştı. Her zaman benimle konuştular, her zaman benimle ilgilendiler. Beni perişan etmediler, perişan olmadım. Ama evladım yoktu o başka. Benim Cumhurbaşkanı’yla, Süleyman Soylu’yla herhangi biriyle sıkıntım yok. Allah’tan geldi bir şey diyemedim. Allah verdi, Allah aldı.”

“KONGRE OLDUĞUNU BİLMİYORDUM”

Dün Cumhurbaşkanı’yla telefon görüşmesi yaptım. Kendisi aradı. Bana başsağlığı diledi. Ben de kendisine “Oğlumun kanını yerde koyma, senden tek dileğim bir tane bile terörist kalsa kökünü kazı. Ne olursun, bir evladım yok oldu” dedim. Benim kongreden aradığından haberim yoktu. Ben kongre olduğunu bilmiyordum, haberim yoktu. Beni mezarlıkta aradı, gelişi güzel aradı ve konuştum. Yalan söyleyemem.”

Güler, sosyal medyada dolaşan mektubun da oğluna ait olduğunu ve oğlunun kendi yazısı olduğunu söyledi.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar