Connect with us

Hayvan

Engelli köpeğe çocukları gibi bakıyorlar

Edirne’de yaşayan Serkan ve Fitnat Şebnem Dağ çifti, bir köyde buldukları arka ayakları tutmayan yaralı köpeğin tedavisini yaptırdıktan sonra yürüteç taktırıp bakımını üstlendi.

Published

on

Engelli köpeğe çocukları gibi bakıyorlar

Edirne‘de yaşayan Serkan ve Fitnat Şebnem Dağ çifti, bir köyde buldukları engelli köpeğe yürüteç taktırarak hayata bağlanmasını sağladı.

Dağ çifti, yaklaşık 6 ay önce Havsa ilçesine bağlı Oğulpaşa köyünde arka ayakları tutmayan yaralı bir köpek olduğu bilgisini aldı.

Bu köye giden çift, “Şans” adını verdikleri köpeği Bir El Bir Nefes Derneği’nin desteğiyle İstanbul Üniversitesi Hayvan Hastanesine götürerek tedavi ettirdi.

Mucizeler Atölyesi’nin yardımıyla hayvana yürüteç edinen çift, “Şans”ı yeniden hayata bağladı.

Dağ ailesi “çocukları gibi” baktıkları köpekten komşuları rahatsız olmasın diye yaşadıkları lojmandan ayrı müstakil ev kiraladı.

Aile bu evde “Şans” ile 5 köpek ve bir kediye daha bakıyor.

Bir El Bir Nefes Derneği Kurucu Üyesi ve Başkan Yardımcısı Fitnat Şebnem Dağ, AA muhabirine, arka ayakları tutmayan bir köpeğin yaşamını zorluklarla sürdürdüğü haberini alınca Oğulpaşa köyüne gittiklerini söyledi.

Köpeğin engelli şekilde hayata tutunmaya çalıştığını gördüklerini belirten Dağ, “Şans kızımız İstanbul Üniversitesinde çeşitli operasyonlar geçirdi, bacaklarına platin takıldı ama maalesef yürümeye başlayamadı. Hayatını bu şekilde engelli olarak sürdürüyor. Şans kızın şansı bizdik, bizim de şansımız Şans kız oldu. Onun sayesinde çok uzun süredir istediğimiz bir bahçeli ev kiraladık.” dedi.

Dağ, engelli köpeğe bakmaya başladıktan sonra bahçeli evlerinin kapılarını hayvanlara açtıklarını dile getirerek, “Şans pek çok pati canın hayatını değiştirdi. Ancak engelli bir hayvana bakmak tabii ki zor, her sabah ve akşam ayaklarındaki yaralara pansuman yapıyoruz. O, pansuman sonrası gözlerini kaldırıp gözlerimize baktığında tüm zorluklar o an bitiyor ve içinizi huzur ve sevgi seli kaplıyor.” diye konuştu.

Aynı derneğin üyesi Serkan Dağ ise kiraladıkları bahçeli evde hazırladıkları yemeklerle her gün yaklaşık 150 sokak köpeğini doyurduklarını anlattı.

Ceza infaz memuru olduğunu belirten Dağ, “Sağ olsun Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Fatih Şahin de kurumda kalan yemek ve ekmekleri sokak hayvanlarını beslememiz için almamıza yardımcı oluyor. Onun sayesinde birçok cana dokunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Derneğin yönetim kurulu başkanı Yağmur Islattı Aydın da “Şans” gibi birçok hayvana yardım ettiklerini söyledi.

“Şans”ın bir ailenin ve sokak hayvanlarının hayatını değiştirdiğini vurgulayan Aydın, şöyle konuştu:

“Dağ ailesini tebrik ediyorum, onlarla gurur duyuyoruz. Öte yandan pandemi süreci hem insanlar hem de hayvanlar için zorlu geçti. Çok sayıda köpek ve kediyi sokağa bıraktılar. Salgının hayvanlardan bulaştığına dair bir gerçek yok, lütfen daha duyarlı olalım. Şans’a nasıl el uzatıldıysa çevremizdeki hayvanlara da elimizi uzatalım.”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı'yla ilgili konuştu: 'İçi kötülükle dolu bir süreç' Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı'yla ilgili konuştu: 'İçi kötülükle dolu bir süreç'
Gündem4 dakika önce

Ekrem İmamoğlu, Atatürk Havalimanı’yla ilgili konuştu: ‘İçi kötülükle dolu bir süreç’

Pistleri kırılan Atatürk Havalimanı'nda yarın AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenecek "Millet Bahçesi Fidan Dikim törenine" ilişkin İBB Başkanı...

Ali Babacan’dan Erdoğan’ın "Aç kalan falan yok!" sözlerine tepki: İnsanların karnını yalanlarla doyuramazsın Ali Babacan’dan Erdoğan’ın "Aç kalan falan yok!" sözlerine tepki: İnsanların karnını yalanlarla doyuramazsın
Politika3 saat önce

Ali Babacan’dan Erdoğan’ın “Aç kalan falan yok!” sözlerine tepki: İnsanların karnını yalanlarla doyuramazsın

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, İstanbul’da partisinin Başakşehir ilçe kongresinde konuştu. Erdoğan'ın sözlerine tepki gösteren Babacan, "İşsiz kalan vatandaşlara...

Rasim Ozan Kütahyalı: “Gezi kalkışmasında Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargâhı yaptı” dememi istendi! Rasim Ozan Kütahyalı: “Gezi kalkışmasında Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargâhı yaptı” dememi istendi!
Gündem4 saat önce

Rasim Ozan Kütahyalı: “Gezi kalkışmasında Koç Ailesi, otellerini teröristlerin karargâhı yaptı” dememi istendi!

Yandaş gazeteci Rasim Ozan Kütahyalı, geçen günlerde bir programda Ali Koç ile tartışmıştı. Ardından Kütahyalı, Gezi Parkı protestoları sırasında "Koç...

Abdurrahman Dilipak: "Paranın ve makamın, şehvetin böyle çabucak başımızı döndüreceğini..." Abdurrahman Dilipak: "Paranın ve makamın, şehvetin böyle çabucak başımızı döndüreceğini..."
Haber11 saat önce

Abdurrahman Dilipak: “Paranın ve makamın, şehvetin böyle çabucak başımızı döndüreceğini…”

Dilipak son yazısında, "Paranın ve makamın böyle çabucak başımızı döndüreceğini sanki hiç düşünmemiştik, nefsimize yenildik, toparlanmamız gerek" dedi.

Süleyman Soylu'dan 'hayat tarzı' açıklaması: 'Bugün herkes kendisini çok rahat ifade ediyor' Süleyman Soylu'dan 'hayat tarzı' açıklaması: 'Bugün herkes kendisini çok rahat ifade ediyor'
Politika11 saat önce

Süleyman Soylu’dan ‘hayat tarzı’ açıklaması: ‘Bugün herkes kendisini çok rahat ifade ediyor’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, bugün Türkiye'de kimsenin hayat tarzına bir müdahalede bulunulmadığını öne sürdü. Erdoğan'a...

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar