Connect with us

Gündem

Ekrem İmamoğlu’ndan Tunç Soyer’in başlattığı ‘Bir kira bir yuva’ kampanyasına destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in başlattığı bir kira bir yuva kampanyasına İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu 25 bin TL’lik destekte bulundu.

Published

on

Ekrem İmamoğlu'ndan Tunç Soyer'in başlattığı 'Bir kira bir yuva' kampanyasına destek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Depremde evlerini kaybeden vatandaşlarımızla onlara destek olmak isteyen kişi ve kurumları http://birkirabiryuva.org adresinde buluşturuyoruz. #BizVarız diyen kişi veya kurumlar bu adresten kira ya da ev desteğinde bulunabilecek” açıklamasında bulunmuştu.

25 BİN TL DESTEK

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da kampanyaya destek olduğunu açıkladı.

İmamoğlu, “Tunç Soyer Başkanımızın başlattığı bu kampanyaya ben de 25 bin TL katkıda bulunuyorum.” ifadeleriyle verdiği desteği açıklayarak hayırseverleri kampanyaya katılmaya davet etti.

Ekrem İmamoğlu’nun paylaşımı şöyle oldu:

“Depremde mağdur olmuş vatandaşlarımız için @tuncsoyer Başkanımızın başlattığı bu kampanyaya ben de 25 bin TL katkıda bulunuyorum. Tüm hayırsever vatandaşlarımızı da bu dayanışmaya katılmaya davet ediyorum.”

‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyasında toplanan miktar belli oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer, bugün depreme ilişkin son gelişmeleri anlattığı basın toplantısında, depremde evi yıkılan, ağır hasar gören vatandaşlar için kışı çadırlarda geçirmemeleri istemiyle ‘Bir Kira Bir Yuva’ kampanyası başlattıklarını duyurmuştu.

Soyer, ev ihtiyacı olan vatandaşlar ile 5 aylık kira bedelini ödeyemeyi taahhüt eden vatandaşları buluşturduklarını belirmişti. 5 saat içerisinde kampanyaya 2 milyon 15 bin TL destek geldi.

Öte yandan kampanyaya İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da 25 bin TL katkıda bulunduğunu açıklamıştı.

Şu ana kadar 139 vatandaş ev ihtiyacı olduğunu belirtti. İzmir’de evi olan ve ihtiyaç sahiplerinin 5 aylık kullanımına açan vatandaşların sayısı ise 16.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar