Connect with us

Gündem

Devlet Bahçeli: Her türlü askeri müdahale ve mücadele kararı haklı ve meşrudur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İdlib’de Türk askerlerine yönelik hava saldırısına ilişkin, “artık güç ve zor kullanmak kaçınılmaz bir mecburiyet haline gelmiştir” dedi.

Published

on

Reklamlar

MHP lideri Devlet Bahçeli, 33 askerimizin şehit olduğu, 32 askerimizin yaralandığı hain saldırının ardından kurmaylarıyla yaptığı toplantı sonrasında yazılı açıklama yaptı.

‘Her türlü askeri müdahale hakkı meşrudur’

Açıklamada Rusya’nın ‘menfur ve meşum yüzünü bir kez daha gösterdiğini’ belirtilirken şu ifadelere yer verildi: “Rusya Federasyonu, bizim tarafımızdan malum olan menfur ve meşum yüzünü bir kez daha göstermiş, Türkiye’ye karşı beslediği gizli husumeti açıkça ifşa etmiştir. Katil Esad cinayet ve rezaletleriyle resmen düşman kampa yerleşmiş, nefretin ve şiddetin yegane failine dönüşmüştür. Milliyetçi Hareket Partisi Türkiye Cumhuriyeti’nin her türlü askeri müdahale hakkını ve mücadele kararını haklı ve meşru görmektedir. Suriye hava sahasının Rusya tarafından açılıp açılmaması hükmünü tümden kaybetmiş, artık güç ve zor kullanmak kaçınılmaz bir mecburiyet haline gelmiştir.” 

Hükümete tam destek

“Milliyetçi Hareket Partisi, hükümetin alacağı siyasi ve askeri her karar, her uygulama, her tasarrufun bedeli ne olursa olsun yanında duracak, destekçisi olacaktır” denilen açıklamada, sınır kapılarının açılması kararının ‘isabetli bir hamle‘ olduğu belirtildi.

Türkiye’nin bir NATO müttefiki olduğunun vurguladığı açıklamada, yapılan saldırıların tüm NATO üyelerine yapıldığını ve içinden geçilen sürecin herkes ve NATO üyesi her ülke için samimiyet ve iyi niyet testi olduğu ifade edildi.

Gündem

Gündem14 dakika ago

CHP’nin ’21 soruda FETÖ’nün siyasi ayağı’ kitapçığına toplatma ve satış yasağı kararı

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, mahkeme kararıyla partisinin hazırladığı “21 soruda FETÖ’nün siyasi ayağı” adlı kitapçığa basım, dağıtım ve satış yasağı getirildiğini...

Gündem42 dakika ago

Bakan Koca’dan ‘ev ziyareti’ uyarısı: Evde bulaş oranı daha yüksek

Sağlık Bakanı Koca, evde bulaş oranın daha yüksek olduğunu belirterek, “Evlere ziyaretçilerin gelmemesi hususunda bir hassasiyetin gösterilmesi gerektiğini düşünüyoruz” uyarısında...

Gündem10 saat ago

İmamoğlu Covid-19’a yakalandı, AKP’li oyuncudan iğrenç paylaşımlar geldi

AKP'li kimliğiyle tanınan oyuncu Recep Terzi, Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüse yakalanmasının ardından sevinç paylaşımları yaptı. İktidar partisinin sosyal medyadaki etkin trollerinden...

Gündem17 saat ago

CHP’li Gürsel Tekin: Türkiye pandemide olduğu gibi, yoksullukta da kırmızı alarm veriyor!

CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, vatandaşların dertlerini dinlemek için Kocaelileri ziyaret etti. Tekin, Gebze’nin mahallelerindeki yoksulluğa dikkat çekerek, “Yoksulluk konusunda...

Gündem17 saat ago

Kadıköy Sağlık Müdürü: Komşularına aşure dağıtan bir teyze, koca apartmanın izolasyona alınmasına neden oldu

Kadıköy İlçe Sağlık Müdürü Neslihan Uyar, "Komşularına aşure dağıtan bir teyze, 18 kişilik koca apartmanın izolasyona alınmasına neden oldu." dedi.

Kadın

Dünya

En Çok Okunanlar