Connect with us

Gündem

Defne Samyeli açıkla çağrısı yaptı, Sedat Peker “Ben kendisini kastetmedim, özür dilerim” dedi

Published

on

Defne Samyeli açıkla çağrısı yaptı, Sedat Peker "Ben kendisini kastetmedim, özür dilerim" dedi

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in “Ben de Defne hanımın evinde kimin kalp krizi geçirdiğini anlatmaya başlarım” şeklinde yayınladığı mesajı bir anda gündeme oturdu. Sosyal medyada gündem olan mesaj üzerine herkes ‘Defne Hanım’ın kim olduğunu merak ederken ortaya bazı isimlerde atıldı.

Bu isimlerden olan Defne Samyeli “Kul hakkına sığdı mı?” diyerek bir açıklama yaparak, Sedat Peker’den ‘Defne’nin kim olduğunu açıklamasını istedi.

Samyeli Yayınladığı mesajında, “Ben o ‘Defne Hanım’ değilim. Ama görüyorum ki gündemde benmişim gibi bir algı oluşmuş, ya ada yaratılmış. Son dönemin en popüler tweetlerinin yazarı Sedat Peker, bunlardan birinde bahsettiği Defne Hanım’ın soyadını da bahşederse, başta ben olmak üzere diğer kadın,anne, kız çocuğu Defne’ler durdur yere zan altında kalmaz. İftiraya uğramaz.

Yayınlarında sık sık Allah’a sığınan, karısının anneliğine, kızının gözyaşının kutsallığına, Kur’an iftira ile ilgili hükümlerine ve de ‘kul hakkı’na atıfta bulunan Sedat Peker, bu konularla ilgili sadece kendi ve ailesinin Allah katında imtiyazlı olduğunu düşünmüyordur sanırım.

Bir kul, bir birey, bir kadın, bir anne, bir kız kardeş ve bir kız çocuğu olarak kendisini hemen bu muğlak açıklamasını netleştirmeye davet ediyorum. Açıklasın kimmiş o defne hanım? Açıklasın kim kalp krizi geçirmiş? Açıklayacaktır mutlaka; çünkü şerefli olmak, topraklarımızda pek anlam yüklenen ‘erkek gibi olmak’ bunu gerektirir.” açıklamasını yaptı.

Defne Samyeli’nin bu açıklaması üzerine Sedat Peker sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak Defne Samyeli’den özür diledi.

Peker mesajında, “Defne Samyeli hanımın tweetini gördüm. Bahse konu olan kişi kendisi değildir. Ben kendisini kastetmedim. Ancak yine de kendisinden özür dilerim, hem de tüm kalbimle özür dilerim.” dedi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar