Connect with us

Yaşam

Cüneyt Arkın’ın ölümünün ardından Emel Sayın gözyaşlarına hakim olamadı: Birkaç gün önce konuşmuştuk, gidişini aklım almıyor

Usta sanatçı Cüneyt Arkın’ın ölümünün ardından, dostları Cüneyt Arkın’ı anlatıyor. Bu isimlerden birisi de usta oyuncunun rol arkadaşı ve dostu Emel Sayın oldu. Gözyaşlarına hakim olamayan Sayın, “Ben birkaç gün önce konuşmuştum kendisiyle, eşi Betül’le. Gülüp şakalaşmıştık. Onun için böyle birdenbire bizi bırakıp gideceğini aklıma getirmemiştim” dedi.

Published

on

Cüneyt Arkın'ın ölümünün ardından Emel Sayın gözyaşlarına hakim olamadı: Birkaç gün önce konuşmuştuk, gidişini aklım almıyor

Türk sinemasının efsanesi Cüneyt Arkın, hayatını kaybetti. Kaldırıldığı özel hastanede 85 yaşında hayata gözlerini yuman Arkın’ın ardından sanat camiası, sevenleri taziyelerini iletti.

Kanal D’de yayınlanan, sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı “Neler Oluyor Hayatta” programına telefonla bağlanan usta sanatçı Emel Sayın da, rol arkadaşı ve dostu Cüneyt Arkın’la ilgili anılarını paylaştı.

“Birkaç gün önce konuşmuştuk”

Gözyaşlarına hakim olamayan Emel Sayın şunları söyledi:

“Çok üzgünüm. Sevgili Cüneyt’i dost, arkadaş olarak çok seviyorum. Büyük bir değerimizi kaybettik. Ben birkaç gün önce konuşmuştum kendisiyle, eşi Betül’le. Gülüp şakalaşmıştık. Onun için böyle birdenbire bizi bırakıp gideceğini aklıma getirmemiştim.”

“Kitabında ‘Emel beni sevmedi’ demiş”

“Son filmimi onunla yapmıştım. Cüneyt çok kıymetliydi, çok değerli bir insandı. Beyefendi, esprili, tatlı bir insandı. Memleketini, halkını çok severdi. Ben onun kötü bir yanına rastlamadım. Çok güzel bir insan tanıdım. Büyük bir kayıp.

1980 yılında Rüzgar filminde birlikte rol aldık. Hem yönetmendi hem baş rolü paylaşmıştık. Kitabında, ‘Emel beni sevmedi’ demiş. ‘Şaka yaptın herhalde’ dedim, güldü. ‘Seni ne kadar çok sevdiğimi biliyorsun’ dedim. Güldük birlikte.”

“Bu son konuşmamızmış”

Sayın, sözlerini şöyle tamamladı:

“Birkaç gün önce eşi Betül’le telefonda konuştum, sonra Cüneyt’le konuştuk. Çok keyiflilerdi. Birbirimize takıldık. Yine kitabında, bir sahne vardı, benim ona sopayla vurduğum. Onu kitabında yazmış Emel beni dövdü diye. Onu konuştuk. Niye böyle yazıyorsun dedim. Güldük. Çünkü bana ısrar eden oydu. Sonra başından kanlar gelince ben çok korkmuştum. Ama sahne çok güzel olmuştu. Bu son konuşmamızmış meğer…”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar