Connect with us

Gündem

Cübbeli Ahmet’ten çok konuşulacak açıklamalar: Ramazan’da televizyona çıkan hocaları dinlemeyin

Televizyon programlarına katılan isimlerin İslam’a yönelik fikir belirtmek adı altında imanı zedelediğini söyleyen Cübbeli Ahmet, “Bu zamanda dinlenecek hoca az kaldı” dedi. Ekrana çıkan akademisyenlerin dine zarar verdiğini söyleyen Cübbeli Ahmet, kim daha çok abartırsa onun daha çok prim yaptığını öne sürdü.

Published

on

Cübbeli Ahmet'ten çok konuşulacak açıklamalar: Ramazan'da televizyona çıkan hocaları dinlemeyin

Zaman zaman yaptığı çıkışlarla gündeme gelen Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, Youtube kanalı için çektiği İftar Sohbetleri yayınında tartışma yaratacak açıklamalar yaptı.

Ekranlara çıkan akademisyenlerin dine ve imana zarar verdiğini söyleyen Cübbeli Ahmet Hoca, kim daha çok abartırsa onun daha çok prim yaptığını vurguladı.

“RAMAZAN’DA ÖNCE İMANINI KORUYACAKSIN”

Cübbeli Ahmet Hoca’nın konuya ilişkin açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Bu adamları Ramazan günü iftara, sahura konuk alanlar bu milletin dinine, imanına ne kadar zarar verdiklerinin farkında mıdırlar acaba? Ramazan’da önce imanını koruyacaksın.

“BİR ZEHİR SOKUYORLAR”

Hele bu zamanda sohbeti dinlenecek hoca da az kaldı. Televizyonlarda çıkanların ekseriyeti, akademisyen adı altında bir zehir sokuyor. Ekseriyeti diyorum, istisnalar kaideyi bozmaz.

“PRİM YAPIYORLAR”

Bunlar prim yapıyor ne bileyim. Adam ne kadar uçuk kaçık konuşursa; Adem aleyhisselamın babası var derse o daha çok izleniyor. Dedesi var diyene ‘O yeni bir şey söyledi.’ O adam çok fikri hür, vicdanı hür. Ondan sonra milleti de cehenneme göndermekte özgür yani, bunun başka bir izahı yok.”

“BİR VAKİT FARZI KAÇIRMAK ZİNADAN BÜYÜK GÜNAH”

Açıklamalarında Ahmet Mahmut Ünlü, “Haramlardan sakınmak deyince sen zannetme ki içkim kumarım yok, zinam yok, eş cinsel değilim falan filan… Beş vakit namazın farzını kılıyor musun? Kılmıyorum. Bir vakit namazın farzını kaçırmak zina yapmaktan da büyük günahtır, adam öldürmekten de büyük günahtır” ifadelerini kullandı.

“NAMAZ KILMAYANIN ZEKAT VE ORUCU KABUL OLMAZ”

Öte yandan namaz kılmayanların orucunun kabul olmayacağını de söyleyen Ünlü, “Şirklikten sonra namazın terkinden büyük günah yoktur. Namaz kılmayanın zekatı da orucu da kabul olmaz. Ama şimdi sen diyorsan ben namaz kılmıyor isem oruç da mı tutmayayım? Ben onu mu dedim sana şimdi. Madem oruç tutuyorsun namaza da başla demek istiyorum. Orucu da bırak mı dedik” dedi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar