Connect with us

Gündem

Çocuğuna şiddet uygulayıp nefessiz bırakan kadın gözaltına alındı

Kocaeli’nin Körfez ilçesinde Nurcan Serçe isimli kadının kızına şiddet uyguladığı görüntüler, sosyal medyada büyük tepki topladı. Anne şiddeti sırasında küçük çocuğun nefessiz kaldığı görüldü. Tepkilerin ardından Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan olayla ilgili açıklama yapıldı.

Published

on

Çocuğuna şiddet uygulayıp nefessiz bırakan kadın gözaltına alındı

Körfez ilçesi Mimar Sinan Mahallesi’nde oturan Nurcan Serçe’ninkızına şiddet uyguladığı görüntüler sosyal medyada paylaşıldı. Yaklaşık 3 ay önce meydana geldiği belirtilen olayın görüntüleri, kısa sürede yayıldı. Görüntüleri izleyen kullanıcılar, büyük tepki gösterdi. Twitter’da kadının tutuklanması çağrısı yapan kullanıcılar #NurcanSercetutuklansın etiketiyle paylaşımlar yapıyor.

Görüntülerde, Nurcan Serçe’nin kızına şiddet uyguladığı ve nefessiz bırakmaya çalıştığı görüldü. Nurcan Serçe’nin, bu sırada evde bulunan, ailenin diğer üyeleri olduğu tahmin edilen kişileri de zaman zaman bağırarak tehdit etmesi de görüntülere yansıdı.

https://twitter.com/TTAgrup/status/1357954493816729600

Görüntülerin 2020 yılına ait olduğu ve çocukların da şu anda devlet koruması altında olduğu belirlendi​

H.B. ile dini nikahla yaşayan Nurcan Serçe’nin bu birliktelikten 2 çocuğu, ilk evliliğinden de 4 çocuğu olmak üzere toplam 6 çocuğu olduğu belirtildi.

Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Nurcan Serçe’nin geçen yıl 4 Nisan’da polis tarafından gözaltına alındığı, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede serbest bırakıldığı bildirildi. Nurcan Serçe’nin 6 çocuğunun ise devlet korumasına alınarak yurda yerleştirildiği ifade edildi.

Ancak görüntülerin “yeni delil” niteliği taşıdığı ve şiddete uğrayan çocuğun da farklı olduğu tespit edilince kadın yeniden gözaltına alındı.

Açıklamada şöyle denildi: 

Bir evladımıza annesi tarafından şiddet uygulandığına dair görüntülerin sosyal medyada yer alması ile ilgili olarak aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği duyulmuştur: 

Söz konusu olay, Kocaeli ilimizde, Temmuz 2020’de yaşanmıştır. 

Görüntülerdeki çocuğumuz ve kardeşleri, 21.07.2020 tarihinde haklarında alınan bakım tedbiri kararı ile ivedi olarak Bakanlığımız tarafından koruma ve bakım altına alınmışlardır. Çoçuklarımız halen kuruluş bakımında ve devlet korumasındadır. 

Çocukların annesi N.S. hakkında ise adli süreç devam etmektedir. Hukuki süreç, avukatlarımız kanalıyla da takip edilmektedir. 

Her çocuğumuz biricik ve kıymetlidir. Çocuklarımızın fiziksel ve psikolojik gelişimini olumsuz yönde etkileyecek her türlü şiddetin her zaman karşısında durmaya, çocuklarımızı himaye etmeye devam edeceğiz. 

Advertisement
1 Comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar