Connect with us

Dünya

Çin’den turizm kampanyası: Wuhan’da buluşalım

Yaklaşık 1 yıl önce ilk koronavirüs vakasının görüldüğü Çin’in Wuhan kentinde, dikkat çeken bir turizm kampanyası başlatıldı. Tanıtım için hazırlanan videoda, “Wuhan güzelliklerini sunmada hiçbir zaman cimri olmadı. Wuhan’da buluşmak için sabırsızlanıyoruz” deniliyor.

Published

on

Çin'den turizm kampanyası: Wuhan’da buluşalım

Dünya Aralık 2019’da Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsüyle temelinden sarsıldı. Önce Avrupa’ya ardından da Amerika kıtasına sıçrayan virüs, yaklaşık 1 yılda 57 milyon insana bulaştı, 1.3 milyondan fazla kişinin de hayatını kaybetmesine yol açtı.

Dünyada ikinci dalga paniği nedeniyle sıkı önlemler geri dönerken, her şeyin başladığı merkez üssü Wuhan’da ise işler tam tersi durumda. Mayıs ayından bu yana şehir içinde bulaşan vakanın rapor edilmediği Wuhan’da Kültür ve Turizm Ofisi bir tanıtım videosu hazırladı.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve turistleri etkilemeyi amaçlayan videoya ‘Wuhan’da buluşalım’ başlığı verildi. 3 dakikayı aşan videoda şehrin doğal güzellikleri, mimari yapısı ve kültürel ögeleri ön plana çıkarılıyor. Herhangi bir diyaloğun olmadığı videodaki görüntülere müzik eşlik ediyor.

Turizm ofisi, Çin’in sosyal medya platformu Weibo’da da kampanyayla ilgili açıklamada bulundu. Açıklamada, “Wuhan güzelliklerini sunmada hiçbir zaman cimri olmadı. Umarız bunu daha fazla insan anlayabilir. Wuhan’da buluşmak için sabırsızlanıyoruz” denildi.

Wuhan salgının merkezi olsa da, ülke içinde de en çok merak edilen noktaların başında geliyor. Çin Sosyal Bilimler Akademisi Turizm Araştırmaları Merkezi’nin nisan ayında yaptığı bir araştırmaya göre, Wuhan Pekin’i geride bırakarak yerli turistlerin en fazla gitmek yer olmuştu.

Kaynak: Sözcü

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar