Connect with us

Gündem

CHP’li Şahin: Hatay’da sadece Aralık ayında 1132 kişi hayatını kaybetti

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, 1-27 Aralık tarihleri arasında Hatay’da 1132 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek 28 gün tam karantina uygulanmasını istedi.

Published

on

CHP’li Şahin: Hatay’da sadece Aralık ayında 1132 kişi hayatını kaybetti

CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, corona virüsten kaynaklı ölüm sayısını açıklayarak Hatay için karantina istedi. Şahin açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

*Bugün 27 Aralık.. Bugün de Hatay’da COVID-19 nedeniyle 24 canımızı daha kaybettik. Sadece Aralık ayında Hatay’ın virüse kurban verdiği vefat sayısı 1132 oldu. Pandeminin başladığı Mart ayından bu yana, Hatay olarak toprağa verdiğimiz can sayısı 1738’e yükseldi. Tükeniyoruz.

AMBULANS TAKVİYESİNİ HATIRLATTI

*Dün Hatay’a söz verilen 45 ambulansın 35’i teslim edildi, 10 tane daha geleceği söylendi. Teşekkür ediyoruz, eksik olmasınlar!

*İktidar oldukları günden bu yana üvey evlat muamelesi yapıp cezalandırdıkları Hatay’ımıza verilecek her desteğe, boş ambulansları sirenleri çala çala konvoy halinde şehirde dolaştırıp şov yapmalarına bile razı olacak konuma geldik.

“GEÇİCİ DEĞİL KESİN ÇÖZÜM İSTİYORUZ”

*Ancak; hastanelerdeki eksik malzemelerin, yatak sayılarının, yetersiz sayıdaki ambulansların, yoğun bakım ünitelerinin artırılması salgının önüne geçmek için yeterli değil.

*Bunlar katlanarak artan vakaları durdurmuyor, bulaşı azaltmıyor. Geçici çözüm değil kesin çözüm istiyoruz.

*28 gün mutlak karantina uygulayıp sokağa çıkma kısıtlaması getirmeden bulaşın önüne geçilmesinin mümkünü yok. Bilimden, uzman görüşlerinden uzak şovlar ölümleri ve vaka sayılarını azaltmıyor malesef. Ölmeye, hastalanmaya devam ediyoruz. Virüsün yayılımını durduramıyoruz.

*Hatay için 28 gün karantina diyoruz. Çünkü 28 günde virüse henüz yakalanmamış olanları da evde koruma altına alıp bu süre zarfında da mevcut vakalar iyileştirilmeden yayılımı engellemeden virüsü boğmanın imkanı yok!

“KATLANARAK GİDEN SAYILARA ULAŞTIK”

*Kış aylarının gelmesi ve AKP’nin ekonomi uğruna halk sağlığını hiçe sayan sağlık politikaları neticesinde çığırından çıkan pandemide daha da artan, katlanarak giden sayılara ulaştık.

*Bu işin lami cimi yok; ya Hatay için karantina uygulanacak ya da sevdiklerimizi toprağa vermeye devam edeceğiz.

*Hatay ölmek istemiyor. Feryat ediyor. Şov değil, bilimsel yöntemler istiyoruz!

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar