Connect with us

Gündem

Çakıcı’nın tehditleri: Muhattap Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli’dir

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı’nın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alan tehdit ve hakaretlerine yönelik “Mafya uzantılarının tehditlerine, CHP pabuç bırakmaz. Ama bu sorunun muhatabının, o mektupta övgüler düzülen Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli olması gerekir” dedi.

Published

on

Çakıcı'nın tehditleri: Muhattap Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli'dir

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında gündemde yer alan konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

AKP’nin Kanal İstanbul Projesi’nin, bir devlet politikası değil, “bir şahsım politikası olduğunu” belirten Altay, projenin, 2020 ve 2021 yılı bütçelerinde yer almadığına dikkat çekti ve bunun, “bir rant ve Lale Devri projesi” yapmaya yönelik olduğunu dile getirdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, görevini yaparken ne idari ne adli hiçbir soruşturmadan çekinmeyeceğini, İstanbul halkının hak ve menfaatlerini korumaya devam edeceğini belirten Altay, “İmamoğlu’nun görevi, İstanbul’un yeşilini, doğasını, su kaynaklarını korumak, temiz tutmak ve geliştirmektir. Bu görevine devam edecek.” ifadelerini kullandı.

Altay, hiçbir soruşturmanın, başta Kılıçdaroğlu olmak üzere hiçbir CHP’liyi doğru bildiği yoldan döndüremeyeceğini, projenin olumsuz yönlerini anlatmaya devam edeceklerini söyledi.

ÇAKICI TEHDİDİ: CUMHUR İTTİFAKI’NIN YENİ SÖZCÜSÜ

Bir gazetecinin, “Alaattin Çakıcı’nın Sayın Kılıçdaroğlu’na mektubu var. Değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?” sorusuna Engin Altay, şu yanıtı verdi:

“Öyle yeraltı suç şebekesinin liderliğini yapan mafya uzantılarının tehditlerine, CHP pabuç bırakmaz. Ama bu sorunun muhatabının, o mektupta övgüler düzülen Sayın Erdoğan ve Sayın Bahçeli olması gerekir. Bu konuda kendileri ne düşünür, ne yapar onu bilmem ama akla gelen de şu olur; Cumhur İttifakı’nın yeni bir sözcüsü var. Devletin, hukukun dışına çıkmasından kaynaklı olarak karanlık güçler de artık siyasette rol üstleniyor demektir. Bu demokrasimiz adına utanç ve ibret verici bir tablodur. CHP Genel Başkanı’nı tehdit etmek, Türkiye’de milyonları tehdit etmek demektir. CHP tehdide pabuç bırakmaz. Elbette hukuk zemininde gereken yapılacaktır. Ama gelinen tablo Türk siyasetinde bir ilktir. Bu tablo, Susurluk tablosundan daha ağır ve vahim bir tablodur. Bunlar bize vız gelir tırıs gider.”

Kaynak: Cumhuriyet

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar