Connect with us

Dünya

Brezilya’da facia: Turistlerin gezdiği teknelerin üzerine dev kaya parçaları düştü

Brezilya’nın güneydoğusundaki Minas Gerais eyaletinde, turistlerin gezinti yaptığı teknelerin üzerine büyük bir kaya parçası devrildi.

Published

on

Brezilya'da facia: Turistlerin gezdiği teknelerin üzerine dev kaya parçaları düştü

Brezilya’nın resmi haber ajansı Agencia Brasil’de yer alan habere göre, Minas Gerais İtfaiye Departmanı, Capitolio kentinde büyük bir kaya parçasının turistleri taşıyan teknelerin üzerine düşmesi sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Brezilya‘nın güneydoğusundaki Minas Gerais eyaletinde, turistlerin gezinti yaptığı teknelerin üzerine büyük bir kaya parçası devrildi.

Minas Gerais İtfaiyesinden yapılan açıklamada, Capitolio kentinde büyük bir kaya parçasının turistleri taşıyan teknelerin üzerine düşmesi sonucu 6 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Devrilen kayadan en az 4 teknenin etkilendiği ve bunlardan ikisinin battığı belirtildi. 30 kişinin yaralandığı, bazı yaralıların hastanede tedavi altına alındığı açıklandı.

İtfaiye Şefi Edgard Estevo, kaza sebebiyle 20 kişinin kayıp olduğunu, arama kurtarma çalışmalarının devam ettiğini, riskli olduğu için dalgıçların gece çalışmalarına ara vereceğini belirtti.

Olaya ilişkin görüntüler sosyal medyada yayılırken, uzmanlar kayanın, üzerinde oluşan bir su hortumu sebebiyle veya Minas Gerais’in son günlerde şiddetli sağanaklara maruz kalmasının tetiklediği erozyon sebebiyle düştüğünü tahmin ediyor.

Brezilya donanmasının olaya ilişkin soruşturma başlatacağı bildirildi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar