Connect with us

Dünya

Boğulma tehlikesi geçiren öğrenciyi İngiliz konsolos kurtardı

Çin’in güneybatı bölgesinde yer alan Çongçing bölgesine yakın bir köyde suda boğulma tehlikesi geçiren bir kadın, Stephen Ellison adındaki İngiliz diplomat tarafından kurtarıldı.

Published

on

Boğulma tehlikesi geçiren öğrenciyi İngiliz konsolos kurtardı

Amatör görüntülerde suda çırpınan bir kadının kısa süre sonra bilincini kaybetmiş halde su üstünde hareketsiz halde durduğu görülüyor. Su kenarında çok sayıda kişinin bakışları arasında ayakkabısını çıkarıp suya atlayan İngiliz diplomat, kadını sudan çıkarmayı başardı. Söz konusu diplomatın Çongçing kentinde İngiliz konsolosu olarak görev yaptığı açıklandı.

İngiltere’nin Pekin Büyükelçiliği tarafından yapılan açıklamada ise “Çongçing şehrindeki bir nehirde boğulmakta olan bir öğrenciyi kurtaran Konsolos Stephen Ellison ile gurur duyuyoruz.” denildi.

Öğrencinin hayatını kurtaran İngiliz diplomat, olayın sosyal medyada yayılması sonrası özellikle Çin’de on binlerce kişinin övgüsünü aldı. Söz konusu video Çin’de milyonlarca kişi tarafından izlendi.

Çin ile İngiltere ilişkileri son dönemde Hong Kong ve Doğu Türkistan’da yüz binlerce kişinin iradeleri dışında kamplarda zorla tutulmaları nedeniyle gerilmiş durumda.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar