Connect with us

Gündem

Boğaziçi Üniversitesi protestosunda gözaltına alınan Mısra Sapan: Sivil polisler direkt yüzüme diz attı

Boğaziçi Üniversitesi’nde polis saldırısında gözaltına alınan Mısra Sapan, polislerin özellikle yüzlerine vurduklarını, dayağın polis aracında da sürdüğünü anlattı. Sapan’ın darp edildikten sonraki haline ait fotoğraflar sosyal medyadan paylaşılarak tepkiler yükseltildi.

Published

on

Boğaziçi Üniversitesi protestosunda gözaltına alınan Mısra Sapan: Sivil polisler direkt yüzüme diz attı

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü önünde, tutuklanan 2 kişi için basın açıklaması yapmak isteyenle polis müdahale edince arbede yaşanmıştı.

Gözaltına alınanlar arasında bulunan Mısra Sapan’ın gözlerinin morardığını gösteren fotoğraf sosyal medyada gündem oldu.

Sapan, gözaltına alınması sırasında sivil polislerin yüzüne diz attığını, yere düştüğünde ise tekme ve yumruklara maruz kaldığını öne sürdü. Sapan, ters kelepçeyle gözaltına alındığını belirtti.

YERDE SÜRÜKLENDİLER

Söz konusu eylemde Güney Kampüs’ün önünde barikat kuran polis, üniversite dışında toplanan öğrencilere müdahale etmiş, kampüs içinde bulunan öğrencilerin ise dışarı çıkmalarına izin verilmemişti.

Polisin müdahalesinde çok sayıda kişi yaka paça gözaltına alınırken, bu sırada bazı öğrencilerin yerde sürüklenerek götürülmeye çalışıldığı kameralara yansımıştı.

Eylemlerde 14 öğrenci gözaltına alınmış, öğrencilerin tamamı serbest bırakılmıştı.

“SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ”

Sağ gözündeki morarmanın daha yoğun olduğu görünen Sapan’ın avukatı, konu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

“İKİ GÖZÜ DE MORARTILANA KADAR SALDIRIYA UĞRADI”

Avukat Gökhan Soysal, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Arkadaşlarının tutuklanmasını protesto etmek için düzenlenecek olan basın açıklamasına gitmek isteyen müvekkilim, henüz yolda 7 arkadaşıyla birlikte darp edilerek gözaltına alınmıştı. Öncesinde bazı sosyal paylaşımları nedeniyle de hedef gösterilişti. Gözaltına alınırken, sağ gözü daha yoğunluklu olmak üzere iki gözü de morartılana kadar, hem gözaltına alınırken hem de araç içerisinde saldırıya uğradı” dedi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar