Connect with us

Kültür Sanat

Bir Başkadır dizisinin Meryem’i Öykü Karayel’e övgü yağmuru

Bir süredir ekranlardan uzak olan oyuncu Öykü Karayel, dijitalde yer alan “Bir Başkadır” dizisiyle geri döndü. Karayel performansıyla göz doldurdu, sosyal medyada oyuncuya övgü yağdı.

Published

on

Bir Başkadır dizisinin Meryem'i Öykü Karayel'e övgü yağmuru

Başrollerinde Öykü Karayel, Fatih Artman ve Funda Eryiğit gibi başarılı oyuncuların yer aldığı “Bir Başkadır” dizisi Netflix ekranlarında yayınlanmaya başladı. Diziye özellikle oyuncu Öykü Karayel damga vurdu. Dizinin konusu ise bir hayli dikkat çekici.

Bir Başkadır dizisinin Meryem'i Öykü Karayel'e övgü yağmuru

Geçtiğimiz yıllarda fenomen dizi haline gelen ve hafızalardan uzun süre çıkmayan Kuzey Güney dizisinde Cemre karakteri olarak karşımıza çıkan Öykü Karayel, yepyeni bir karakter ile ekranlarda yer aldı. Sürükleyici hikayesi ve dikkat çeken kadrosu ile “Bir Başkadır” dizisi, kısa sürede sosyal medyada da damga vurdu.

Bir Başkadır dizisinin Meryem'i Öykü Karayel'e övgü yağmuru

ÖYKÜ KARAYEL’E ÖVGÜ YAĞDI

Özellikle başrolde yer alan Öykü Karayel, sosyal medyada övgü mesajları aldı. Bazı takipçiler Öykü’ye, “Sen neydin öyle ya o oyunculuk, o herkesin hayatında olan Meryem, o hikaye, o sosyolojik ve psikolojik anlatım. kesinlikle mükemmel ötesi diziydi. hayran kaldım resmen”, “Meryem’le yine canımıza dokundu… Öykü Karayel… Her zamanki gibi yaşıyor rolünü. Gurur, güzellik”, “Bir başkadır Netflix Türkiye’nin net en iyi dizisi olmuş ya öykü karayel döktürmüş resmen” şeklinde yorumlarda bulundu.

Bir Başkadır dizisinin Meryem'i Öykü Karayel'e övgü yağmuru

ÖYKÜ KARAYEL KİMDİR, NERELİ VE KAÇ YAŞINDA?

1990 yılında İstanbul’da doğan Öykü Karayel, Çemberlitaş Kız Lisesi mezunudur. İkiz kardeşi vardır.[3] Kenter Tiyatrosu’nda kısa bir eğitim aldıktan sonra, 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’ne girdi. Henüz konservatuvar öğrencisiyken, Tiyatro Krek’in Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı oyunu için yapılan seçmelere katıldı ve 30 aday arasından Ayşe rolünü oynamaya hak kazandı. İlk profesyonel deneyimi olan; Güzel Şeyler Bizim Tarafta adlı tiyatro oyunundaki Ayşe rolüyle, 16. Sadri Alışık Sinema ve Tiyatro Ödülleri’nde, Efes Özel Ödülü’nü[1] ve Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Genç Yetenek Ödülü’nü almayı başardı. Performansıyla önce senarist Ece Yörenç’in ardından da yapımcı Kerem Çatay’ın ilgisini çekip 20 yaşında oyuncu olmuştur. Kuzey Güney adlı tv dizisinde, Cemre Çayak karakterini canlandırmıştır. 2014 yılındaki ilk oyunu Moda Sahnesinde Katil Joe ile seyircilerin karşısına çıkıyor. Kara Para Aşk adlı tv dizisine 30. bölüm ile dahil olmuş ve dizide İpek karakterini oynamıştır.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar