Connect with us

Gündem

Binali Yıldırım: Felaketlerden siyaset yapmak, siyasi yarar sağlamak insanlık dışı bir davranıştır

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesindeki selin ardından gündeme gelen “Hidroelektrik santrali patladı” iddialarına ilişkin, “Böyle bir şey yok ama yalanı bir kere söyleyince dalga dalga yayılıyor, düzeltmeniz çok fazla aynı etkiyi göstermiyor.” dedi.

Published

on

Binali Yıldırım: Felaketlerden siyaset yapmak, siyasi yarar sağlamak insanlık dışı bir davranıştır

Yıldırım, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile birlikte, sel felaketinin yaşandığı ilçede incelemelerde bulundu.

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanlığı Koordinasyon Merkezi’nde, çalışmalar hakkında bilgi alan Yıldırım, yaptığı açıklamada, bütün kurumların sel felaketinin ardından arama, kurtarma ve temizlik çalışmaları konusunda seferber olduğunu belirtti.

Sel felaketinin ardından Bozkurt’un ilk günkü manzarası ile bugünkü manzarası arasında fark olduğunu, ancak bugünkü durumun bile selin büyüklüğü hakkında fikir verdiğini söyleyen Yıldırım, gece gündüz demeden çalışan bütün kurum ve görevlilere teşekkür etti.

Yıldırım, Türkiye’nin sel felaketiyle mücadele için tek yürek olduğunu vurgulayarak, “İnşallah bu ve buna benzer afetleri bir daha yaşamayız ama buna karşı da yaşanan bu tecrübeleri iyi değerlendirip ve bundan sonra da tedbirlerimizi genişletmemiz gerekiyor.” diye konuştu.

“Hidroelektrik santrali patladı” iddialarına da değinen Yıldırım, şunları söyledi:

“Sosyal medyada olay olduğunda, herhangi bir konu olduğunda, maalesef yalanın ardı arkası kesilmiyor. ‘Yalan dağlar aşıyor, hakikat düz yolda şaşıyor’ diye bir tabir var. Tam da bunu yaşıyoruz. Böyle bir şey yok ama yalanı bir kere söyleyince dalga dalga yayılıyor, düzeltmeniz çok fazla aynı etkiyi göstermiyor. Bugünler sorumlu davranma günüdür. Felaketlerden, afetlerden siyaset yapmak, siyasi yarar sağlamak insanlık dışı bir davranıştır. Şiddetle kınıyoruz, kabul etmiyoruz. Bugün kaynaşma, birleşme, kardeşliğimizi daha da sağlamlaştırma, acılarımızı paylaşarak azaltma günüdür.”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar