Connect with us

Gündem

Barış Atay’a saldırı davasından karar çıktı

İstanbul Kadıköy’de geçtiğimiz sene Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay’a saldıran ve tutuksuz yargılanan 5 sanığın davasında karar çıktı.

Published

on

Barış Atay'a saldırı davasından karar çıktı

İstanbul Kadıköy’de, 31 Ağustos 2020 tarihinde Türkiye İşçi Partisi (TİP) Milletvekili Barış Atay’ın saldırıya uğramasına ilişkin tutuksuz 5 sanığın yargılandığı davada karar çıktı. Anadolu 46. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, müşteki Barış Atay’ın avukatları ile tutuksuz sanıkların avukatları katıldı.

Sözcü’den Sevgim Begüm Yavuz’un haberine göre, davayı karara bağlayan mahkeme hakimi, Dalga sokak üzerinde yürüdükleri sırada aynı mekanda bulunan sanık Ömürcan Polat’ın içeride oldukları süre içinde Barış Atay’ı tanıyıp, politik tutum ve tavrını benimsemediği için diğer sanıklar Hasan Çağrı Çalışkan, Çağlar Baş ve İnan Emekçi ile takibe geçtiklerini belirtti.

TUTANAĞA GEÇİRİLDİ

Mahkeme hakimi, sanıkların bir topluluk halinde Barış Atay’ın arkasından yaklaştığı, sanıklardan Ömürcan Polat’ın “şerefsiz, vatan haini” diyerek Atay’a arkadan vurup sarstığı, Barış Atay’ın arkasını dönmesi üzerine Osman Avşar dışındaki diğer sanıkların hep birlikte tekme ve yumruklarla vurarak yere düşürdükleri, yerde de vurmaya devam ettiklerini tutanağa geçirdi.

4 SANIĞA HAPİS CEZASI VERİLDİ

Mahkeme, sanıklar Ömürcan Polat, Hasan Çağrı Çalışkan, Çağlar Baş ve İnan Ekmekçi’yi, Barış Atay’a yönelik “kamu görevlisine görevinden ötürü kasten yaralama” suçunu işledikleri gerekçesiyle 9’ar ay hapis cezasına çarptırdı.

Sanık Ömürcan Polat’ın Barış Atay’a karşı “kamu görevlisine hakaret” suçunu işlediği gerekçesiyle de 1 yıl 2 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti. Mahkeme, sanık Osman Avşar’ın ise üzerine atılı suçu işlediğine dair kesin ve inandırıcı delil elde edilemediği gerekçesiyle beraatine karar verdi.

 

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar