Connect with us

Dünya

Barbados Başbakanı: Erkeklerin kelliğine çözüm bulabiliyorsak, uygun fiyatlara yemek gibi basit sorunları da çözebiliriz

BM Genel Kurulu’nda boş salona hitap eden Barbados Başbakanı tepki gösterdi.

Published

on

Barbados Başbakanı: Erkeklerin kelliğine çözüm bulabiliyorsak, uygun fiyatlara yemek gibi basit sorunları da çözebiliriz

Barbados Başbakanı Mia Amor Mottley, Birleşmiş Milletler Zirvesi haftasında cuma günü akşam saatlerine denk gelen konuşmasını yaparken, Genel Kurul salonunda az sayıda kişinin bulunmasına, “Kaç kez daha liderlerin birbiriyle görüşme yapmasının beklendiği bir örgütte boş bir salona hitap edeceğiz?” sözleriyle tepki gösterdi.

BM 76. Genel Kurul görüşmelerinin 4. gününde boş denecek kadar az sayıda kişinin olduğu salona hitap eden Mottley, BM için ‘liderlerin toplanıp birbirini dinlemediği, konuşup birbiriyle konuşmadığı örgüt’ değerlendirmesinde bulundu.

”Seslerini duyuramayan liderler daha kaç kez buraya gelmeli ve sonunda gelmeyi bırakmalı?” diyerek serzenişte bulunan Mottley, “Sesimiz duyulmalı ve sözlerimizin değeri olmalı” dedi.

Kovid-19 salgını ve aşı dağıtımındaki adaletsizliğe de değinen Mottley, “1.7 milyar fazla aşının paylaşılması için daha kaç kaç kişinin ölmesi gerek” diye sordu.

İklim değişikliğiyle mücadele içinse “Kaç ada devletinin sular altında kalması gerek?” diyen Mottley, “İnsanları Ay’a gönderebiliyor ve erkeklerin kelliğine çözüm bulabiliyorsak, insanların uygun fiyatlara yemek yiyebilmesi gibi basit sorunları da çözebiliriz” dedi.

Mottley, “Dünya ne ile kumar oynanmayacağını biliyor. Bu ateşi kontrol edemezsek hepimizi yakar” ifadelerini kullandı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar