Connect with us

Dünya

Aynı gün ölen şerif ve iş arkadaşı rekortmen polis köpeği birlikte gömülecek

Şerif Dan McClelland ve rekortmen köpeği Midge ayrılmaz bir ekipti. Midge, 2006’da dünyadaki en küçük polis köpeği olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.

Published

on

Aynı gün ölen şerif ve iş arkadaşı rekortmen polis köpeği birlikte gömülecek

ABD’nin Ohio eyaletinde yaşayan Geauga County Şerifi Dan McClelland ve en yakın dostu olan 16 yaşındaki köpeği Midge aynı gün hayatlarını kaybetti.

Uzun süredir kanserle mücadele eden 67 yaşındaki emekli şerif çarşamba günü hastanede yaşamını yitirdi. Midge ise evde McClelland’ı beklerken, sahibinin vefatından birkaç saat sonra hayatını kaybetti.

McClelland, Geauga County Şerif Ofisi’nde geçirdiği 44 yılın ardından 2016’da emekli olmuştu. 13 yıl boyunca şeriflik yapan McClelland’ın görevdeki en yakın arkadaşlarından biri de köpeğiydi.

Rat terrier ve Çivava kırması olan Midge, narkotik köpeği olarak eğitilmişti. Midge, 2006’da dünyadaki en küçük polis köpeği olarak Guinness Rekorlar Kitabı’na girmişti.

Herhangi bir ihbar ve çağrı durumunda olay yerine her zaman birlikte giden McClelland ve Midge, Geauga County’de ünlü bir ikili haline gelmişti. Şerif ofisinin uzun dönem sözcülüğünü yapmış emekli teğmen John Hiscox ise Midge’in zamanla McClelland’dan daha ünlü hale geldiğini söyledi.

Şerif ve sadık köpeği, gündüz programlarına ve talk showlara bile çıkmıştı. Şerifin ailesi, düzenlenecek cenaze töreniyle McClelland ve Midge’in birlikte gömüleceğini söyledi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar