Connect with us

Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yüzde 90 hibeli ‘Nohut Tohumu’ dağıtımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi, yerli üreticilere yüzde 90 hibeli ‘Nohut Tohumu’ dağıtımına başlayacaklarını açıkladı. Belediye, ‘Nohut Tohumu’ desteği için çiftçi başvurularını 3-5 Şubat tarihleri arasında alacak. Başkan Mansur Yavaş, “Yerli üreticimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında köprü oluyoruz” dedi.

Published

on

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden yüzde 90 hibeli 'Nohut Tohumu' dağıtımı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, patates ve soğan üreticilerinden aldıkları mahsulleri ihtiyaç sahibi yurttaşlara dağıtacaklarını söyledi.

Sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklama yapan Yavaş, “Yerli üreticimiz ile ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında köprü oluyoruz” dedi.

​’2 bin yerli üreticiye 800 ton nohut tohumu desteği’

Birgün’ün aktardığı habere göre Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı kırmızı mercimek tohumu desteğinden sonra şimdi de Başkentli çiftçilere yüzde 90’ı hibe, yüzde 10’u ise katkı payı olmak üzere nohut tohumu desteği sağlayacak.

Şereflikoçhisar, Bala ve Haymana ilçelerinde çiftçilere 8 Şubat’tan itibaren ilk kez ‘Kırmızı Mercimek Tohumu’ dağıtımı gerçekleştirecek olan Büyükşehir Belediyesi, ‘Nohut Tohumu’ desteği için çiftçi başvurularını 3-5 Şubat tarihleri arasında alacak ve 25 ilçede yaklaşık 2 bin yerli üreticiye toplam 800 ton ‘Nohut Tohumu’ desteğinde bulunacak.

​Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, başvurular tamamlandıktan sonra mart ayı içerisinde çiftçilere nohut tohumu dağıtımına başlayacak.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar