Connect with us

Dünya

Almanya’nın Euro 2020’deki haline ağlayan kız çocuğu sosyal medyada viral olmuştu: 4 günde 400 bin lira toplandı

Gallerli bir taraftar, Avrupa Futbol Şampiyonası’nda (EURO 2020) düzenlenen İngiltere-Almanya maçında takımı kaybedince gözyaşlarına boğulan genç kız adına bağış kampanyası başlattı.

Published

on

Almanya'nın Euro 2020'deki haline ağlayan kız çocuğu sosyal medyada viral olmuştu: 4 günde 400 bin lira toplandı

Birleşik Krallık’taki Wembley Stadyumu’nda 29 Haziran’da oynanan maç İngiltere’nin 2-0’lık üstünlüğüyle sonlanmıştı.

Bunun üzerine Alman taraftarların bulunduğu tribündeki genç bir kızın üzüntüyle gözyaşlarına boğulduğu görüntüler sosyal medyada viral olmuştu.

Bazı İngiliz taraftarlar, babasının sarılarak sakinleştirmeye ve teselli etmeye çalıştığı kızın görüntüleriyle sosyal medyada dalga geçmişti.

Kullanıcılardan biri fotoğrafı paylaşıp “Damardan verin” yazarken, bir başkası da “Merhametim yok ve 60 yaşında olgun davranmayan bir İngiltere taraftarıyım” diyerek görüntülerle alay etmişti. Bir kullanıcı da “Ağla seni küçük Nazi” demişti.

Öte yandan, Gallerli bir taraftar sosyal medyadaki yorumlardan rahatsız olarak harekete geçmeye karar verdi ve görüntüdeki genç kız ve ailesi için para toplama kampanyası başlattı.

Joel Hughes, JustGiving adlı bağış toplama sitesinde 1 Temmuz’da açtığı kampanyada 500 sterlin (yaklaşık 6 bin TL) toplamayı hedeflemişti. Fakat bağış hızla internet kullanıcılarının dikkatini çekti ve şu anda 33 bin sterline (yaklaşık 400 bin TL) yakın para toplandı.

Kampanya açıklamasında Hughes, “Ailesi parayı bu küçük kıza güzel bir şeyler ısmarlamak için kullanabilir diye düşünüyorum. Böylelikle genç kız da Birleşik Krallık’taki herkesin kötü olmadığını ve kendisini umursadığımızı bilmiş olur” ifadelerini kullandı.

Gallerli taraftarın bağış duyurusu karışık tepkiler aldı. Kimisi kampanyayı doğru bulup desteklerken, kimisi de bunun genç kız için zararlı olduğunu savundu.

Ronke Kawal adlı bir Twitter kullanıcısı, “Bu genç kıza, kendisini bir çocuk olarak zayıf hissettiği ve bunu sevdiği biriyle paylaştığı bir an tekrar tekrar hatırlatılıyor. Bunlara hiç gerek yok” yorumunda bulundu.

Kaynak: Independent Türkçe

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Abdurrahman Dilipak: "Paranın ve makamın, şehvetin böyle çabucak başımızı döndüreceğini..." Abdurrahman Dilipak: "Paranın ve makamın, şehvetin böyle çabucak başımızı döndüreceğini..."
Haber11 dakika önce

Abdurrahman Dilipak: “Paranın ve makamın, şehvetin böyle çabucak başımızı döndüreceğini…”

Dilipak son yazısında, "Paranın ve makamın böyle çabucak başımızı döndüreceğini sanki hiç düşünmemiştik, nefsimize yenildik, toparlanmamız gerek" dedi.

Süleyman Soylu'dan 'hayat tarzı' açıklaması: 'Bugün herkes kendisini çok rahat ifade ediyor' Süleyman Soylu'dan 'hayat tarzı' açıklaması: 'Bugün herkes kendisini çok rahat ifade ediyor'
Politika26 dakika önce

Süleyman Soylu’dan ‘hayat tarzı’ açıklaması: ‘Bugün herkes kendisini çok rahat ifade ediyor’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, partisinin düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada, bugün Türkiye'de kimsenin hayat tarzına bir müdahalede bulunulmadığını öne sürdü. Erdoğan'a...

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan SADAT yöneticisine sert sözler: 'Feriştahınız gelse bizi korkutamaz' Kemal Kılıçdaroğlu'ndan SADAT yöneticisine sert sözler: 'Feriştahınız gelse bizi korkutamaz'
Politika38 dakika önce

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan SADAT yöneticisine sert sözler: ‘Feriştahınız gelse bizi korkutamaz’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Van'da CHP Belediye Başkanları Çalıştayı'nda konuştu. Kılıçdaroğlu, SADAT'ın yönetcisi Ersan Ergür'ün 'sandıkla' ilgili sözlerine sert...

Erdoğan: "Birileri çıkıp 'aç kaldık' diyor. Vicdansızlık yapmayın. Aç kalan falan yok." Erdoğan: "Birileri çıkıp 'aç kaldık' diyor. Vicdansızlık yapmayın. Aç kalan falan yok."
Gündem22 saat önce

Erdoğan: “Birileri çıkıp ‘aç kaldık’ diyor. Vicdansızlık yapmayın. Aç kalan falan yok.”

DEİK Merkez Ofisi Açılışı ve Ustalara Saygı Ödül Töreni'nde konuşan AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Birileri çıkıp 'aç kaldık' diyor. Vicdansızlık yapmayın....

İmamoğlu, yargılanacağı davayı değerlendirdi: 'Yurdumuzun yargıç ve savcılarına güvenmek istiyorum' İmamoğlu, yargılanacağı davayı değerlendirdi: 'Yurdumuzun yargıç ve savcılarına güvenmek istiyorum'
Gündem22 saat önce

İmamoğlu, yargılanacağı davayı değerlendirdi: ‘Yurdumuzun yargıç ve savcılarına güvenmek istiyorum’

Tüm Türkiye'deki CHP'li Belediye Başkanları, Van'da bir araya geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Van'da; gazetecilerin 1 Haziran'da yapılacak...

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar