Connect with us

Dünya

Almanya’da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti

Almanya’da daha önce hastalık geçmişleri olan ve yaşları 79 ila 93 arasında değişen 10 kişi, Pfizer-BioNTech tarafından geliştirilen Covid-19 aşısını yaptırdıktan sonra hayatlarını kaybetti. Soruşturmaya konu olan ölümlerin, kişilerin mevcut hastalıkları nedeniyle gerçekleştiği düşünülüyor.

Published

on

Almanya'da Pfizer aşısı olan 10 kişi hayatını kaybetti

Dünyanın birçok ülkesinde koronavirüs aşıları uygulanmaya başlandı.

Almanya’da 840 bin fazla kişi koronavirüs aşısı oldu. Ülkedeki Paul Ehrlich Enstitüsü, aşı olmalarına rağmen hayatlarını kaybeden 10 kişinin olduğunu açıkladı. Enstitü, bu ölümlerin sebebini araştırmaya başladı.

Enstitünün Sağlık Ürünleri Bölümü Başkanı Brigitte Keller-Stanislawski, hayatını kaybeden kişilerin hepsinin 79 ila 93 yaşlarında olduğunu ve daha önce hastalık geçmişlerinin bulunduğunu söyledi. Uzmanın açıklamasına göre aşının yapılması ile ölüm arasındaki süre ise birkaç saat ile 4 gün arasında değişti.

‘HASTALARIN DURUMU AĞIRDI’

Stanislawski, “Bu hastaların durumu çok ağırdı, birden çok hastalıkları bulunuyordu ve hafifletici tedavi görüyorlardı. Elimizdeki bilgiler ışığında bu kişilerin hastalıkları nedeniyle vefat ettiklerini ve bunun aşılanma sürecine denk geldiğini tahmin ediyoruz” şeklinde konuştu.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar