Connect with us

Haber

Ali Erbaş’ın yeğeni Kazakistan’a müşavir olarak atandı: “Torpille değil liyakatle görev aldım”

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın halasının oğlu olduğu öğrenilen Diyanet’te görevli Neşet Bodur, ilçe müftülüğü yaparken önce Diyanet’te Cami Hizmetleri Daire Başkanı yapıldı.

Published

on

Ali Erbaş’ın yeğeni Kazakistan’a müşavir olarak atandı: "Torpille değil liyakatle görev aldım"

2 yıl bu görevde kalan Bodur, daha sonra “Müşavir” kadrosuna atandı. Bodur, şimdi de Kazakistan Nur-Sultan Büyükelçiliği Din Hizmetleri Müşavirliği’ne getirildi.

Ali Erbaş’ın yeğeni Kazakistan’a müşavir olarak atandı: "Torpille değil liyakatle görev aldım"

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, nisan da yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Kazakistan’daki göreve atanan kuzen Bodur, bu ülkeye giderek görevine başladı. Bodur’un bu görevden yaklaşık 7 bin Euro (70 bin lira) maaş alacağı öne sürüldü. Sözcü’nün ulaştığı Diyanet yetkilileri, soruları yanıtsız bıraktı. Bodur, “Başkan Bey uzaktan akrabam olur lakin atanmamla bunun bir alakası yok. Ben çok uzun yıllardır Diyanet personeliyim. Torpille, kayırmacılıkla değil liyakatle görev aldım. Ben 35 yıldır Başkanlığımızın değişik kurumlarında görev yapıyorum. Alanında uzman ve doktorası olan, bu tırnaklarıyla kazı kazıya müezzinlikten bugüne gelen, hatta 1997 yılındaki yurt dışı sınavını birincilikle kazanarak giden bir adamım.” dedi.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar