Connect with us

Yaşam

Aleyna Tilki’den ‘Eurovision’ açıklaması

Genç şarkıcı Aleyna Tilki, Türkiye’nin Eurovision’a katılması için girişimde bulunmasının ardından kendisine gelen sorular karşısında açıklamada bulundu. Tilki, “Eurovision’a katılmam sanırım. Ben Türkiye’yi global bir şarkıcı olarak tüm dünyada şampiyonlar liginde temsil etmek istiyorum” dedi.

Published

on

Aleyna Tilki'den 'Eurovision' açıklaması

TRT Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü İbrahim Eren, Türkiye’nin Eurovision’a katılımı konusunda harekete geçtiklerini açıkladı.

Avrupa Yayın Birliği’nin yeni Başdanışmanı Martin Österdahl’dan bahseden Eren, “Eurovision’un başına Kuzey Avrupa’dan çok iyi biri geldi. Bence bu sene çok başarılıydı. Uzun zaman sonra güzel bir yarışma yaptılar. Yeni gelenle bizim arkadaşlar görüşmeye başladı. Ne olur bilemem” ifadelerini kullandı.

Bu açıklamanın ardından takipçilerinden Eurovision ile ilgili sorular alan Aleyna Tilki (21),hayranlarına yanıt verdi.

 “GLOBAL BİR ŞARKICI OLARAK TEMSİL ETMEK İSTİYORUM”

Eurovision’a katılacağını sanmadığını belirten Tilki, “Çünkü ben Avrupa’da, Türkiye’yi Türkiye’nin lokal bir şarkıcısı olarak temsil etmek istemiyorum. Ben Türkiye’yi global bir şarkıcı olarak tüm dünyada şampiyonlar liginde temsil etmek istiyorum. Çünkü o ligdeki prodüktörlerle çalışmaya başladım bile” dedi.

SERTAB ERENER BİRİNCİ OLDU

Türkiye, 1975’teki ilk çıkışından bu yana Eurovision’a 34 kez katıldı. 24 Mayıs 2003’te Letonya’da gerçekleştirilen 48. Eurovision Şarkı Yarışması’nda Sertab Erener’in, “Everyway That I Can” şarkısıyla birinci olmuştu.

 SON KEZ CAN BONOMO

Türkiye, 2012’de Can Bonomo’nun ‘Love Me Back’ şarkısıyla son kez yarışmada bulunmuştu.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar