Connect with us

Gündem

Akıl almaz bir tarikat sohbeti: Şeyh, ‘Sakinleş’ diyerek depremi durdurmuş!

YouTube’a yüklenen bir videoda, Menzil tarikatı üyelerinin sohbetinde konuşan bir tarikat üyesinin, Menzil’in lideri Şeyhi Gavs’ın depremi, depremle konuşarak durdurduğunu iddia ettiği görülüyor. Tarikat üyesi, “Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor işte, ortada” diyor.

Published

on

Akıl almaz bir tarikat sohbeti: Şeyh, ‘Sakinleş’ diyerek depremi durdurmuş!

Türkiye’de tarikat yapılanmaların devlet içindeki etkinliği tartışılmaya devam ederken, YouTube’da yer alan bir videoda, bir tarikat şeyhinin depremi, depremle konuşarak durdurduğu öne sürüldü.

YouTube geçen ocak ayında yüklenen bir videoda, Menzil tarikatı üyelerinin sohbet ettiği, tarikatın bir ileri geleninin de toplantıya katılanlara Menzil lideri Şeyh Gavs’ın ‘kudretinden’ bahsettiği göze çarpıyor.

Videoda konuşan ve akıl almaz ifadeler kullanan şahıs, Şeyh Gavs’ın, depreme “Sakinleş” dediğini ve böylece onu durdurduğunu iddia ediyor. Şahıs ayrıca “Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor” iddiasında bulunuyor ve şunları söylüyor:

‘ZELZELE KENDİ LİSANIYLA ONA CEVAP VERDİ’

“Halk korktu, telaş etti, sokağa çıktı. Bundan [Şeyhten]yardım istediler. Bu da zelzeleye doğru hitap etti; ‘ey zelzele’ dedi. ‘Sen Allah’ın bir mahlûkusun’ dedi. Allah’tan seni sakinleştirmesini dilerim’ dedi. ‘Sakinleş’ dedi. Zelzele kendi lisanı haliyle ona cevap verdi. Dedi ki; ‘Sana itaat olunmakla emrolundum’ dedi ve zelzele bitti. Keramat-i evliyayı [Şeyh Gavs’tan bahsediyor] baştan çıkaracak bir hadise daha. Allah’tan istiyor, kendi bir şey yapmıyor. ‘Yarabbi zelzeleyi durdur’ diyor, Allah da durduruyor. Aç sen de kanalları, duası makbul bir makama gel, Allah senin de dediğini yapsın. Allah bu seviyede olan herkesin duasını kabul ediyor işte, ortada.”

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar