Connect with us

Politika

Ahmet Şık isim vererek açıkladı: “Sedat Peker’den para alan siyasetçi kim?”

Ahmet Şık, Sedat Peker’in para aldığını açıklayacağı siyasetçi ile ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Published

on

Ahmet Şık isim vererek açıkladı: "Sedat Peker’den para alan siyasetçi kim?"

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Milletvekili ve gazeteci Ahmet Şık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Sedat Peker’den 10 bin dolar alan siyasetçi” iddiasındaki isim hakkında çarpıcı bir paylaşımda bulundu.

Söz konusu ismin AKP MKYK Üyesi Milletvekili Metin Külünk olduğunu ileri süren Şık, “Pazar günü Metin Külünk’ün adını çok duyacağız anlaşılan. Bakalım Külünk kaç para almış? Kim ve ne için almış?” dedi.

İşte Ahmet Şık’ın Twitter üzerinden yaptığı açıklamalar:

Meclis Başkanı’nın çağrısını Sedat Peker karşılıksız bırakmayacağını dün duyurmuştu zaten. Pazar günü Metin Külünk’ün adını çok duyacağız anlaşılan. Bakalım Külünk kaç para almış? Kim ve ne için almış?

 “Erdoğan hükümetinin Almanya’daki silahlı kolu” olarak nitelenen ve Almanya’da faaliyetleri yasaklanan “Osmanen Germania BC” grubunun (=Almanyalı Osmanlılar çetesinin) finansal desteğinin Metin Külünk tarafından sağlandığı iddia edilmişti.

Alman medyasında çıkan haberlere göre, “Külünk birçok kez ‘Almanyalı Osmanlılar’ın ileri gelen isimlerine para verdi ya da verdirdi. Almanya’daki soruşturma ekipleri bu parayla ateşli silah satın alındığını tespit etti.”

Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanı Herbert Reul’un hazırladığı bilgilendirme raporuna göreyse, örgüt liderinin Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı İlnur Çevik tarafından 2016’nın ekim ayında Ankara’da kabul edildi.”

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar