Connect with us

Gündem

Afyonkarahisar’da 5 öğrencinin yaşamı yitirdiği kazayla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Alanyurt Ortaokulu Müdürü görevden alındı

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesinde 5 öğrencinin hayatını kaybettiği, 5 öğrencinin yaralandığı kazayla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Alanyurt Ortaokulu Müdürü görevden alındı.

Published

on

Afyonkarahisar'da 5 öğrencinin yaşamı yitirdiği kazayla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü ile Alanyurt Ortaokulu Müdürü görevden alındı

Alınan bilgiye göre, kazanın ardından Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan soruşturma sürdürülüyor.

Soruşturmanın selameti açısından İscehisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Turgut Karakış ile kazada hayatını kaybeden öğrencilerin eğitim gördüğü Alanyurt Ortaokulunun Müdürü Gülşen Şeyma Özdemir görevden alındı.

Öte yandan yaralanan öğrencilerden Rana Eser, Hakan Tek ve Musa Eser’in yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü, durumlarının iyiye gittiği belirtildi.

 Olay

Afyonkarahisar’ın İscehisar ilçesi Çatağıl köyü yakınlarında ilkokul öğrencilerini taşıyan A.Ş. (53) idaresindeki 03 UU 567 plakalı minibüs, 11 Ekim sabahı devrilmiş, kazada öğrencilerden İsmail (11), Nisa (14) ve Teslime Eser (13), Melisa Demirel (14) ile Damla Duran (11) hayatını kaybetmiş, yaralanan 5 öğrenci tedavi altına alınmış, sürücü A.Ş. ile servis ihalesini alan İ.D. tutuklanmıştı.

Kazada hayatını kaybeden İsmail ve Nisa Eser’in amcası Ahmet Eser, gazetecilere yaptığı açıklamada, servis aracının kapısının iple bağlı olduğunu belirterek, “Koltuklarda kemer olmadığı ve servis aracının kapısının iple bağlandığı doğrudur. Gördüm. Araçta bir hostes olsaydı o kapıyı öğrenci kapatmazdı. Milli Eğitim Müdürüne gittim ‘İdare edeceksiniz, araba yok.’ dedi. Çocuklarımızı kaybettik. Şimdi idare ettik.” demişti.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar