Connect with us

Hayvan

Adalet Bakanı Gül: Hayvan hakları kanununun en kısa sürede çıkacağına inanıyorum

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Bu anlayışla Meclisimizin en kısa sürede hayvanları koruyacak kanunu çıkaracağına inanıyor, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Published

on

Adalet Bakanı Gül: Hayvan hakları kanununun en kısa sürede çıkacağına inanıyorum

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Twitter’dan yaptığı paylaşımda, ‘sokak hayvanlarının unutulmaması’ çağrısında bulundu. Hayvanların bakıma, korunmaya ve gözetilmeye muhtaç olduğunu belirten Gül, “Bu anlayışla Meclisimizin en kısa sürede hayvanları koruyacak kanunu çıkaracağına inanıyor, çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Gül, bakanlığın internet sayfasında yer alan İşyurtları Kurumu personeli ve hükümlülerinin birçok ilde sokak hayvanları için belirlenen yerlere yiyecek ve su bırakmasına ilişkin bilgilendirmeye de yer verdi.

Bakanlığın Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumu, mevsim koşulları ve salgın nedeniyle aç kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan sokak hayvanlarının beslenmesine yönelik çalışma başlattı.

İşyurtları Kurumuna bağlı hükümlüler ve kurum personelinin yer aldığı çalışma kapsamında, birçok şehirde çeşitli noktalara özel kaplarda her gün sokak hayvanları için yemek ve su bırakılıyor.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar