Connect with us

Dünya

ABD’li kadınlar: Kürtaj yoksa seks de yok

ABD’de kadınlar, Yüksek Mahkeme’nin kürtaj kararına karşı sosyal medyadan ‘seks grevi’ akımı başlattı. ‘Kürtaj yoksa seks de yok’ sloganıyla tepkilerini gösteren kadınlara destek büyük.

Published

on

ABD'li kadınlar: Kürtaj yoksa seks de yok

ABD Yüksek Mahkemesi’nin, 15 haftalık hamileliklerde kürtajı yasaklayan yasaya onay vermesi sonrası binlerce kadın sokaklara döküldü. Kadınlar, yasayı eleştirmek için sosyal medyada ‘seks grevi’ akımı başlattı.

Unilad’in haberine göre Washington D.C, Chicago, Los Angeles, Seattle, Atlanta, Austin ve New York’ta düzenlenen protestolar hafta sonu boyunca geniş bir katılımla devam etti.

Twitter’da ‘Seks grevi’ akımı

Cara adlı Twitter kullanıcısı, “Cinsel ilişkiden uzak durmanın tam zamanı; özellikle bu yasaya onay veren yargıçlar ve senatörlerle evli olan kadınlar için. Bakalım ne kadar dayanabilecekler” dedi.

Twitter Kullanıcıları, seks grevi anlamına gelen #sexstrike etiketiyle yasaya tepki gösterdi. Monique Pressley adlı bir başka kullanıcı ise iletisinde, “#Sexstrike [akımı] belki erkeklerin de bu ‘kadın hakları’ olayına dahil olmasını sağlar” ifadelerine yer verdi.

ABD Başkanı Joe Biden “Bu karar yüzünden, kadınların sağlığı ve yaşamı risk altında” sözleriyle, kürtajı yasaklayan yasaya karşı görüş bildirmişti.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar