Connect with us

Dünya

ABD’de bir liseye silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti

ABD’nin Michigan eyaletindeki bir lisede düzenlenen silahlı saldırıda üç kişi öldü, sekiz kişi de yaralandı. Olayın ardından 15 yaşındaki zanlı teslim oldu.

Published

on

ABD'de bir liseye silahlı saldırıda 3 kişi hayatını kaybetti

ABD‘nin Michigan eyaletindeki bir lisede düzenlenen silahlı saldırıda üç kişi öldü, sekiz kişi de yaralandı. Olayın ardından 15 yaşındaki zanlı teslim oldu.

ABD’nin Michigan eyaletinde bulunan Oxford Lisesi’nde okul saatleri içerisinde silahlı bir saldırı düzenlendi. Saldırıda 14, 16 ve 17 yaşındaki üç öğrenci ölürken, biri öğretmen olmak üzere sekiz kişi de yaralandı. Yarı otomatik bir tabancayla 15-20 el ateş eden 15 yaşındaki zanlı ise olayın ardından polise teslim oldu. Zanlı, ilk ifadesinde olayı tek başına planladığını ve hareket ettiğini söyledi.

Oakland County Müsteşarı Mike McCabe, olaya ilişkin basın toplantısında, acil servis çağrılarının yerel saatle 12:51’de başladığını açıkladı. Yetkililer, “dakikalar içerisinde Amerikan Acil Servis Hattı olan 911’e 100’e yakın çağrı geldiğini” söyledi. İkinci sınıf öğrencisi olan zanlı, polise yapılan ilk çağrının beş dakika sonrasında teslim oldu. Müsteşar McCabe, zanlının herhangi bir direnme eğilimi göstermediğini belirtti.

ÜÇ YARALININ DURUMU AĞIR

Saldırı sonrası tahliye edilen okulda, üç ayrı kampüs araması yapıldı. Aramada, olayda yaralanan başka biri olup olmadığı tespit edilmeye çalışıldı. Yaralanan sekiz kişiden üçünün durumu ağır iken geri kalanların tedavileri sürüyor.

Yetkililer, ailesinin zanlıya konuşmamasını telkin ettiğini, zanlının ise konuşmadığını ve “iş birliği yapmadığını” açıkladı. Silahlı saldırı sırasında herhangi bir koruyucu zırh giymeyen zanlının, silahın okula nasıl getirildiğinin bilindiğinin ama henüz ayrıntılarının açıklanamayacağı belirtildi. Olayın ardından zanlının evinde de arama yapıldı.

ABD BAŞKANI BIDEN: KALBİM KEDERLİ AİLELERLE

ABD Başkanı Joe Biden, Minnesota Minneapolis’i ziyareti sırasında silahlı saldırı hakkında konuştu. Başkan Biden, “Kalbim, sevilen birini kaybetmenin hayal edilemez kederine katlanan ailelerle birlikte atıyor” dedi.

Oxford Lisesi Müdürü Tim Throne, haftanın geri kalanında eğitim-öğretimin yapılmayacağını ve öğrenciler ile velilere kriz desteği sunulacağını açıkladı.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar