Connect with us

Dünya

ABD’de belediye başkanı, halka bedava Bitcoin dağıtacak

Plana göre Bitcoin alan kent sakinleri, kripto paralarına ilk 5 yıl dokunamayacak

Published

on

ABD'de belediye başkanı, halka bedava Bitcoin dağıtacak

ABD’nin Missouri eyaletindeki Cool Valley şehrinin belediye başkanı Jayson Stewart, tüm kent sakinlerine Bitcoin dağıtmak için para topluyor.

Öte yandan belediye başkanı, yurttaşların Bitcoinlerini hemen satmalarını istemiyor. Stewart, kripto para biriminin değeri yıllar sonra 500 bin doları (yaklaşık 4 milyon TL) gördüğünde kent sakinlerinin Bitcoinlerini sattıklarına “pişman olacağını” söyledi.

Bin 500 kişinin yaşadığı küçük kenti zenginleştirmek için böyle bir plan yaptığını aktaran Stewart, “Dijital, altındır. İster 500 dolarlık (yaklaşık 4 bin TL) ister bin dolarlık (yaklaşık 8 bin TL) olsun, şehrimdeki her hanenin bir miktar Bitcoin aldığını görmek istiyorum” diye konuştu.

Belediye başkanı, bu planı finanse etmek için gereken paranın büyük kısmının, ismini açıklamak istemeyen birkaç Bitcoin yatırımcısından geleceğini ifade etti.

Kendisini epey destekleyen bağışçıları olduğunu aktaran Stewart, “Hükümet fonu da almaya çalışıyorum, Kovid yardımı için gelen yardım parasının bir kısmını da kullanabilirim” dedi.

Ancak plana göre Bitcoin alan kent sakinleri, kripto paralarına ilk 5 yıl dokunamayacak. “Bunun gibi fikirler üzerinde çalışıyoruz çünkü bu benim bir numaralı endişem” diyen Stewart, sözlerini şöyle sürdürdü:

Örneğin biri araba taksidini ödemek için Bitcoin satarsa ​​ve onca yıl sonra bitcoin 500 bin civarında değer kazanırsa buna gerçekten pişman olur.

NBC’ye bağlı TV kanalı KSDK, Cool Valley’de yaşayan birçok kişiye belediye başkanının Bitcoin fikrini sordu. Bazı yurttaşların Bitcoin’i veya kripto para birimini hiç duymadığı, yine de plana açık olduğu aktarıldı.

Örneğin, Postacı Ramona Nickels “Kızım dijital paranın bir sonraki büyük şey olduğunu düşünüyor” dedi ve ekledi:

Kaynak: Independent Türkçe

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar