Connect with us

Gündem

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan’dan, Erdoğan-Biden görüşmesine dair açıklama

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, ABD Başkanı Joe Biden ile AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılması planlanan görüşme için bir açıklamada bulundu.

Published

on

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan'dan, Erdoğan-Biden görüşmesine dair açıklama

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki’nin düzenlediği günlük basın toplantısına konuk olarak ABD Başkanı Joe Biden’ın 10 Haziran’da başlayacak Avrupa gezisine ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtladı.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Biden’ın 14 Haziran’da Brüksel’deki NATO Zirvesi kapsamında yapmayı planladığı ikili görüşme konusunda değerlendirmede bulunan Sullivan, “İki liderin, Doğu Akdeniz, Suriye, İran, Dağlık Karabağ gibi bölgesel konularda geniş ve kapsamlı bir ajandaları olacak.” diye konuştu.

“BAŞKAN BİDEN ERDOĞAN’I ÇOK İYİ BİLİYOR”

Türkiye’nin, Afganistan’daki müzakereler ve diplomasi konusunda oynayacağı rolün de görüşmede gündeme geleceğini kaydeden Sullivan, iki ülkenin farklılaştığı konu başlıklarının da toplantıda gündeme geleceğini belirtti.

Sullivan, “Başkan Biden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı çok iyi biliyor ve bu iki isim birbiriyle epey zaman geçirdi. Biden ve Erdoğan, ilişkilerin tüm boyutlarını gözden geçirmek için bu fırsatı değerlendirmeyi dört gözle bekliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Advertisement
Yorum Yapmak İçin Tıklayınız

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar