Connect with us

Kültür Sanat

24. İstanbul Tiyatro Festivali başladı

24. İstanbul Tiyatro Festivali dün akşam gerçekleştirilen açılış gösterisi Diagonale Ascendante ile başladı. Festival, 1 Aralık’a kadar hem sahnelerde hem de çevrimiçi platformda devam edecek.

Published

on

24. İstanbul Tiyatro Festivali başladı

24. İstanbul Tiyatro Festivali, 14 Kasım Cumartesi akşamı Yapı Kredi bomontiada’da gerçekleşen Açılış Gösterisi Diagonale Ascendante ile başladı. Fransız topluluk Retouramont tarafından Fabrice Guillot koreografisiyle hayata geçirilen projede dansçılar Nathalie Tedesco ve Fanny Gombert’in ikili performansı, ücretsiz olarak izleyicilerle buluştu. Gösteri bugün  Pazar saat 15.00 ve 20.00’de Yapı Kredi bomontiada’da tekrar izlenebilecek.

1 Aralık’a kadar hem sahnelerde hem de çevrimiçi platformda sürecek 24. İstanbul Tiyatro Festivali’nin Açılış Töreni ise pandemi sebebiyle çevrimiçi ortamda gerçekleşti. 14 Kasım Cumartesi akşamı saat 19.30’da festivalin web sitesi ve sosyal medya hesaplarında yayımlanan ve İKSV Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı’nın açış konuşmasıyla başlayan tören, Koç Holding Enerji Grubu Başkanı Yağız Eyüboğlu ve İstanbul Tiyatro Festivali Direktörü Leman Yılmaz’ın konuşmalarının ardından festivalin bu yılki Onur Ödülleri’nin sahipleri; Belçikalı yönetmen Ivo van Hove, dansçı, koreograf Geyvan McMillen ve yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun mesajlarıyla sona erdi. Açılış Töreni’nin ve Açılış Gösterisi’nin çevrimiçi kaydı 21-28 Kasım tarihleri arasında İKSV Youtube kanalında ücretsiz olarak izlenebilecek.

Gündem

Kadın

Dünya

sanalbasin.com üyesidir

En Çok Okunanlar